Ga direct naar de inhoud
Download nu de Sportwereld Wielerapp voor op je smartphone!
Flanders ClassicsGa naar flandersclassics.be

Robert Van Eenaeme ( 1936, 1937 en 1945 )

U hoeft zich niet te schamen als u nog nooit van Robert Van Eenaeme heeft gehoord. Toch hoort hij samen met Rik Van Looy, Eddy Merckx en Mario Cipollini tot het select groepje renners dat driemaal Gent-Wevelgem won.

Het triumviraat Van Looy, Merckx en Cipollini deed dit als beroepsrenner, Van Eenaeme deed het tweemaal als onafhankelijke en eenmaal als beroepsrenner. Vooral zijn zege als beroepsrenner was ophefmakend. Bijna een week na Gent-Wevelgem werd er in een krant een foto gepubliceerd met als ondertitel ‘De fotograaf als koersrechter’. Uit die foto bleek dat niet Maurice Van Herzele maar Robert van Eenaeme nipt de zevende Gent-Wevelgem had gewonnen.

Tien dagen na datum werd de gestileerde Wondelgemnaar door de BWB als uiteindelijke winnaar uitgeroepen. Bob overleed te Marche -en- Famenne op acht maart 1959, op nauwelijks 43- jarige leeftijd, aan de gevolgen van een verkeersongeval.

De 204 km staan op de teller!
Flanders Classics
Download nu de Sportwereld Wielerapp voor op je smartphone!
Flanders Classics NV
Harensesteenweg 228
1800 Vilvoorde
tel +32 2 303 35 00
fax +32 2 303 35 54
download als vCard bekijk op Google Maps